XIII. Setkání českých a slovenských dětských revmatologů, revmatologických sester a fyzioterapeutů

10. – 12. října 2019
Mikulov

Program

Čtvrtek 10. 10. 2019

  • od 17 hod.
    Příjezd účastníků
  • 18.30 hod.
    Setkání Pracovní skupiny dětské revmatologie při ČPS ČLS JEP za účasti dětských revmatologů ze Slovenska

Pátek 11. 10. 2019

  • 8.30–8.45 hod.
    Úvod a zahájení
1. ranní blok: 8.45–10.00 hod.
Hemato-onkologická problematika v dětské revmatologii
  • 20 min.
    Projevy nádorových onemocnění a nádorových predispozičních syndromů na pohybovém aparátu u dětí
    Štěrba J. a kol., Brno
  • 15 min.
    Sydrom hemofagocytující lymfohistiocytózy (HLH) – diferenciální diagnostika a léčba z pohledu hematoonkologa
    Domanský J. a kol., Brno
  • 10 min.
    Další případ CRMO?
    Schüller M. a kol., Brno
  • 10 min.
    Atypický retinoblastom s maskujícím syndromem – dvě kazuistiky
    Komínek M. a kol., Brno
  • 10 min.
    Podezření na maligní onemocnění v diferenciální diagnostice revmatických onemocnění očima pediatra
    Doležalová P., Praha
  • 10.00–10.30 hod.
    Přestávka
2. ranní blok: 10.30–12.30 hod.
Granulomatózní onemocnění
  • 20 min.
    Granulom v diferenciální diagnostice imunodeficitů a zánětlivých onemocnění
    Janda A., Ulm
  • 15 min.
    Dětská sarkoidóza
    Fingerhutová Š. a kol., Praha, Hradec Králové, Ostrava
  • 10 min.
    Závažné postižení ledvin v rámci granulomatózy s polyangiitidou – kazuistiky 2 pacientů
    Mynářová K. a kol., Hradec Králové
  • 10 min.
    Komplikace léčby nebo vývoj choroby? – kazuistika
    Srp R. a kol., Brno
Juvenilní idiopatická artritida
  • 20 min.
    Včasná diagnostika axiálních spondyloartritid u adolescentů a mladých dospělých
    Macků M. a kol., Brno, Praha
    Přednáška sponzorovaná firmou Novartis
  • 10 min.
    Juvenilní idiopatická artritida: možnosti imunofenotypizace kloubních výpotků
    Bouchalová K. a kol., Olomouc
  • 10 min.
    Tehotenstvo pri závažných formách juvenilnej idiopatickej artritídy
    Košková E. a kol., Piešťany
  • 12.30–14.00 hod.
    Přestávka na oběd
1. odpolední blok: 14.00–15.20 hod.
Problematika dětských uveitid
  • 10 min.
    Oční vyšetření u pacientů s uveitidou
    Heissigerová J. a kol., Praha
  • 5 min.
    Specifika očního vyšetření malých dětí
    Michaličková M. a kol., Praha
  • 15 min.
    Klinický obraz uveitidy při juvenilní idiopatické artritidě
    Svozílková P. a kol., Praha
  • 15 min.
    Léčba JIA uveitid a jejich komplikací
    Brichová M. a kol., Praha
  • 15 min.
    Systémová léčba uveitidy asociované s JIA, aktuální doporučení
    Malcová H. a kol., Praha
  • 10 min.
    Uveitída – odporúčania SHARE a naša každodenná prax
    Dallos T. a kol., Bratislava
  • 15.20–15.50 hod.
    Přestávka
2. odpolední blok: 15.50–18.00 hod.
Kožní projevy v diferenciální diagnostice dětských revmatických onemocnění
  • 15 min.
    Diferenciálna diagnóza bulóznych dermatóz z pohľadu pediatrického reumatológa
    Vargová V., Košice
  • 15 min.
    Obličejové dermatózy u novorozenců a kojenců
    Honzíková K. a kol., Brno
  • 15 min.
    Neonatální lupus z pohledu dětského revmatologa
    Fráňová J. a kol., Brno
  • 20 min.
    (Ne)závažné exantémy
    Plzáková Z., Praha
Jak změnit život našich pacientů s autoinflamatorními onemocněními? Sympózium sponzorované firmou Novartis
  • 20 min.
    Systémová JIA – časná a cílená léčba jako zásadní faktor prognózy onemocnění
    Doležalová P. a kol., Praha
  • 10 min.
    Systémová JIA – zkušenost jednoho pracoviště
    Fingerhutová Š. a kol., Praha
  • 10 min.
    Kontinuita péče o pacienty s monogenním autoinflamatorním onemocněním
    Jančová E. a kol., Praha
  • 10 min.
    Cesta k úspěšné terapii aneb příběh dívky s HIDS
    Fráňová J. a kol., Brno, Praha

Sobota 12. 10. 2019

1. ranní blok: 9.00–10.30 hod.
Nezánětlivá onemocnění v diferenciální diagnostice dětských artropatií Sympózium sponzorované firmou Sanofi Genzyme
  • 20 min.
    Nezánětlivé artropatie u dětí
    Doležalová P., Praha
  • 15 min.
    Mukopolysacharidóza v revmatologické ambulanci
    Ješina P., Praha
  • 10 min.
    Screening mukopolysacharidóz s využitím suché krevní kapky u pacientů s nejasnou artropatií
    Schüller M., Brno
Varia I
  • 10 min.
    Progresívna pseudoreumatoidná dysplázia, alebo trichorinofalangeálny syndróm
    Vrtíková E. a kol., Piešťany
  • 10 min.
    Pachydermodaktýlia – častá a benígna?
    Dallos T. a kol., Bratislava, Piešťany, Vídeň
  • 10.30–11.00 hod.
    Přestávka
2. ranní blok: 11.00–12.30 hod.
Varia II
  • 10 min.
    Autoprotilátky u dětí s idiopatickými zánětlivými myopatiemi – zkušenost moravského centra
    Pískovský T. a kol., Ostrava, Brno
  • 10 min.
    Extraoseální projevy chronické rekurentní multifokální osteomyelitidy. Příklady z praxe
    Cebecauerová D. a kol., Praha
  • 15 min.
    Komplikovaný průběh IgA vaskulitidy se zaměřením na GI a CNS postižení
    Minxová L., Hradec Králové
  • 15 min.
    Očkování u dětí s revmatickým onemocněním
    Němcová D., Praha
  • 10 min.
    Vzácná onemocnění v systému zdravotní péče aneb kde hledat expertní konzultaci
    Doležalová P., Praha
Sál B: 11.00–12.00 hod.
Sekce revmatologických sester a fyzioterapeutů
  • Moderní postupy v pohybové léčbě nejen u dětských revmatologických pacientů
    Vojkovská P. a kol., Brno
  • Dětská revmatologie jinak aneb edukace blízkých
    Vránová M. a kol., Praha
  • 12.30–12.35 hod.
    Zakončení kongresu

Registrace

Místo konání

Hotel Zámeček Mikulov
K Vápence 6, Mikulov

Kontakt

Organizační a pořádající agentura:
Grifart, spol. s r.o., Haasova 37a, 616 00 Brno
telefon: 541 213 494

V případě organizačních dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonu 541 213 494.